Logowanie do USOSweb

Aktualnie istnieją dwa sposoby logowania do systemu USOSweb:

1. używając jako identyfikatora adresu e-mail w domenie '@uj.edu.pl' lub '@student.uj.edu.pl'

Jest to zalecany sposób logowania. W ten sposób mogą się logować:

• studenci, którzy aktywowali pocztę UJ
    • pracownicy, którzy połączyli swoje konto USOSweb z kontem pocztowym

2. za pomocą loginu postaci 'identyfikator@usosweb.uj.edu.pl'

Jest to jedyny sposób logowania dla tych osób, które nie aktywowały poczty UJ i pracowników, którzy nie połączyli swojego konta USOSweb z kontem pocztowym.
    Możliwe identyfikatory:

Jeżeli po zapoznaniu się z powyższymi sposobami nadal masz problem z zalogowaniem, przeczytaj poniższe podpowiedzi.
  • studenci, którzy posiadają hasło z systemu ERK: należy używać hasła, które było zdefiniowane w ERK w momencie zapisu na studia, późniejsza zmiana hasła w ERK nie przenosi się do USOSweb
  • obsługiwane przeglądarki to: Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera.
  • system rozróżnia duże i małe litery
  • zagubione hasło student może odzyskać tylko w sekretariacie swojej jednostki, zaś pracownik, który połączył swoje konto USOSweb z kontem pocztowym, na stronie https://mail.uj.edu.pl:8443/Aktywacja/
  • zespół USOS nie przydziela zapomnianych haseł, proszę nie zwracać się drogą emailową w tej sprawie do nas
  • osoby, które nie mają jeszcze konta w USOSweb powinny zgłosić się do sekretariatu swojej jednostki, który przydzieli konto

Procedury aktywacji poczty UJ i łączenia kont:

Każdy pracownik powinien połączyć swoje konto USOSweb z kontem pocztowym w domenie '@uj.edu.pl' (o adresie np.: jan.iksiński@uj.edu.pl, j.iksiński@uj.edu.pl).
Dzięki połączeniu kont można logować się do USOSweb oraz innych serwisów centralnych UJ tym samym loginem i hasłem.

Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem Rektora każdy pracownik powinien posiadać konto pocztowe na centralnym serwerze.

Konta USOSweb należące do pracowników UJ, które nie zostaną połączone zostaną zablokowane. Przyczyną blokady są względy bezpieczeństwa danych osobowych.